FORUM

WAPNOWANIE
 
Notifications
Clear all

WAPNOWANIE

205 Posty
49 Users
0 Reactions
318.4 K Widok
(@stan1069o2-pl)
Posty: 5315
Illustrious Member
 

2 000 x 10 = :lol: :lol: jak by jeszcze dobrze zainwestował :lol: :lol: to kto wie :twisted: nie ma tez pewnosci że wcześniej nikt sobie ich taniej nie zaadoptuje :shock: istnieje tez ryzyko że już takiego dobrego dzierżawcy nie znajdzie w przyszłosci :oops:

 
Opublikowany : 25/02/2017 8:34 pm
(@tomasz086)
Posty: 41
Eminent Member
 

O ile dzierzawca nie wykorkuje w przeciągu tej 10 letniej mordegi :lol:

 
Opublikowany : 25/02/2017 8:45 pm
(@baraki)
Posty: 4390
Famed Member
 

Mordęgi???
Ja bym zrobił tak: jesienią wysiewam żyto w maju ścinam owijam w kulki i spylam krowiarzom w promocyjnej cenie 80zł/szt x 40 belek/ha =3200
następnie migusiem jade kukurydze na ziarno lekko liczac 12 ton x 560= 6720
3200+ 6720=9920 przychodu z ha - 1300 dzierżawy- 3000 koszty (jak by mieć dużo gnojowicy to połowa tego wystarczy) =5620
to tylko jedna z możliwości bo przeciez sa bardziej dochodowe uprawy (mietko może wam nieco powiedzieć)
i w czym macie problem?? :shock:

Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207

 
Opublikowany : 03/03/2017 8:57 am
(@turbogrocho49)
Posty: 2210
Noble Member
 

Można tez postawić hotel dla 100 osób, 100 x100 daje 10000 niech 5000 pojdzie na Obsluge żarcie i inne koszty, zostaje 5000 dniówki x 360 to jest kasy jak lodu

 
Opublikowany : 03/03/2017 10:00 am
 arek
(@arek)
Posty: 3793
Famed Member
 

można tez obsiać facelia kupić pszczoły ze 100 pni to dopiero jest kasa
100 uli x 80 kg miodu z ula x 25 zeta za kg to daje 2 tys z ula
2 tys x 100 masz 200 tys bez roboty bo pszczoły zrobią wszystko

 
Opublikowany : 03/03/2017 2:19 pm
(@turbogrocho49)
Posty: 2210
Noble Member
 

Ale z nas Janusze biznesu :D

 
Opublikowany : 03/03/2017 2:48 pm
(@tomasz086)
Posty: 41
Eminent Member
 

baraki, arek, turbogrocho
Zdzwońmy się i sie podzielicie ze mną tym towarem co jaracie :lol:
Bo niezłe farmazony Wam wychodzą :lol:

 
Opublikowany : 03/03/2017 3:01 pm
 arek
(@arek)
Posty: 3793
Famed Member
 

Tomaszek to nie są tanie rzeczy tu trochę grosza trzeba wybecolic

 
Opublikowany : 03/03/2017 3:07 pm
(@tomasz086)
Posty: 41
Eminent Member
 

Mordęgi???
Ja bym zrobił tak: jesienią wysiewam żyto w maju ścinam owijam w kulki i spylam krowiarzom w promocyjnej cenie 80zł/szt x 40 belek/ha =3200
następnie migusiem jade kukurydze na ziarno lekko liczac 12 ton x 560= 6720
3200+ 6720=9920 przychodu z ha - 1300 dzierżawy- 3000 koszty (jak by mieć dużo gnojowicy to połowa tego wystarczy) =5620
to tylko jedna z możliwości bo przeciez sa bardziej dochodowe uprawy (mietko może wam nieco powiedzieć)
i w czym macie problem?? :shock:

Po prawdzie to inaczej wygląda :lol:
Za 80 dych to krowiarz Ciebie spyli z takim tandetnym towarem jakim jest kulka z żyta (ocet) :lol: I ta wydajność 40 belek :lol: Z dwóch hektarów raczej :lol:
Do rzeczy. Max 30 kulek X 60 zł = 1800 - (nasiona od sąsiada, saletrosan 250 kg, paliwo, owijarka, prasa, ) 1300 = 500 zł.
QQ jak zasiejesz po życie to co najwyżej krowiarzowi na kiszonkę możesz sprzedać :lol:
Bo czasu na wykształcenie kolby na 12 ton miała nie będzie :lol:
Ale jak się trafi rok jak poprzedni, że krowiarzowi obrodzi własna QQ to wypnie na Twoją cztery litery :lol: I nici z interesu.

 
Opublikowany : 03/03/2017 4:29 pm
(@turbogrocho49)
Posty: 2210
Noble Member
 

Hotel by wypalil :D

 
Opublikowany : 03/03/2017 4:35 pm
 arek
(@arek)
Posty: 3793
Famed Member
 

a gdyby tak pszczoły na dach hotelu zainstalowal

 
Opublikowany : 03/03/2017 4:38 pm
(@tomasz086)
Posty: 41
Eminent Member
 

Hotel by wypalil :D

Hmm, ale taki z kobitkami :lol:
Podwoiłby się zysk :lol:
Mieliby gdzie wydać kase gospodarze, co im tyle z dzierżawy kasy zostaje :lol:

 
Opublikowany : 03/03/2017 4:39 pm
 arek
(@arek)
Posty: 3793
Famed Member
 

a gdyby obiekcje co do zapłaty mieli to ich pszczołami pogonimy

 
Opublikowany : 03/03/2017 4:42 pm
(@baraki)
Posty: 4390
Famed Member
 

Hotel i pszczoły :shock: ja tam się nie znam ale chyba juz ktos wpadł na ten pomysł i hotel "Osa" nazwał ale na dzień dzisiejszy zawiaduje tą piękną "pasieką" syndyk masy upadłościowej wiec nie jestem pewien czy warto iść w taki biznes.

Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207

 
Opublikowany : 03/03/2017 8:25 pm
(@krzywy)
Posty: 914
Prominent Member
 

Baraki, a może tam byłeś przed tygodniem?

 
Opublikowany : 03/03/2017 8:29 pm
(@bezbarwny)
Posty: 239
Estimable Member
 

Panowie, nie silcie się...gańdzia Barakiego jest nie do przebicia.

Mordęgi???
...........................................................
i w czym macie problem?? :shock:

Ja tam problemów podobnie jak Ty nie posiadam, a co za tym idzie, i ja się nie morduję.
Nuta dla Ciebie Marku... :D
https://www.youtube.com/watch?v=LOKFCWiekN4
...również czasem sobie podśpiewuję...z mojego punktu widzenia, obciach to żaden :wink:

 
Opublikowany : 03/03/2017 8:32 pm
(@baraki)
Posty: 4390
Famed Member
 

Baraki, a może tam byłeś przed tygodniem?

Przed tyg nie ale kiedys byłem :D

Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207

 
Opublikowany : 03/03/2017 8:59 pm
(@stan1069o2-pl)
Posty: 5315
Illustrious Member
 

Mordęgi???
Ja bym zrobił tak: jesienią wysiewam żyto w maju ścinam owijam w kulki i spylam krowiarzom w promocyjnej cenie 80zł/szt x 40 belek/ha =3200
następnie migusiem jade kukurydze na ziarno lekko liczac 12 ton x 560= 6720
3200+ 6720=9920 przychodu z ha - 1300 dzierżawy- 3000 koszty (jak by mieć dużo gnojowicy to połowa tego wystarczy) =5620
to tylko jedna z możliwości bo przeciez sa bardziej dochodowe uprawy (mietko może wam nieco powiedzieć)
i w czym macie problem?? :shock:

Zimą by można było jeszcze kursy narciarskie organizować :lol:

 
Opublikowany : 05/03/2017 11:34 am
(@kedzierzawy)
Posty: 265
Reputable Member
 

jebłem :lol: :lol: :lol:

 
Opublikowany : 05/03/2017 11:59 am
(@baraki)
Posty: 4390
Famed Member
 

Jak pole ze spadkiem to czemu nie? Ale wtedy żyto odpada bo jak ubija snowboardami to wyginie, ale i sama kuku jako jedyny plon w sezonie i tak da łądny dochód bo na lepszej glebie jak 3-4 klasa to trzeba śmiało 15 ton mokrej zakładać, policzyc po 560 netto (po takiej cenie aktualnie opylam) to masz 8400/ha do dyspozycji.

Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207

 
Opublikowany : 05/03/2017 7:19 pm
(@tomasz086)
Posty: 41
Eminent Member
 

ale i sama kuku jako jedyny plon w sezonie i tak da łądny dochód bo na lepszej glebie jak 3-4 klasa to trzeba śmiało 15 ton mokrej zakładać, policzyc po 560 netto (po takiej cenie aktualnie opylam) to masz 8400/ha do dyspozycji.

Na 3-4 klasie to się co niektórym gospodarzom poziom edukacji zakończył :lol:
się podniecacie tą qq a jeszcze niedawno w 2015 w porywach 6 ton sypala :twisted:

 
Opublikowany : 06/03/2017 2:44 pm
(@stan1069o2-pl)
Posty: 5315
Illustrious Member
 

Kazik Ty się nie dąsaj , tylko pisz co tam na tej dzierżawie się dzieje :oops:

 
Opublikowany : 08/03/2017 4:59 pm
Peron
(@peron)
Posty: 2717
Famed Member
 

u nas 2 lata temu przy polach z kukurydza stały tabliczki 'OSTROŻNIE Z OGNIEM'. Wielu też młociło ją talerzówkami.

 
Opublikowany : 08/03/2017 7:12 pm
(@tomasz086)
Posty: 41
Eminent Member
 

Raz na dziesięć lat rzepak sypnie 3 tony na V klasie :wink:
Jedna krowa na 30 sztuk da 10000 litrów mleka i nie będzie widzieć weterynarza.
Jeden tucznik na 100 sztuk zeżre średnio 2,3 kg paszy :lol:

90 % rolników na 100 ma bujną fantazję :lol:
Niestety latka lecą a fantazja nadal ta sama :lol:

 
Opublikowany : 11/03/2017 3:56 pm
mytotoksyna1
(@mytotoksyna1)
Posty: 3081
Famed Member
 

Raz na dziesięć lat rzepak sypnie 3 tony na V klasie :wink:
Jedna krowa na 30 sztuk da 10000 litrów mleka i nie będzie widzieć weterynarza.
Jeden tucznik na 100 sztuk zeżre średnio 2,3 kg paszy :lol:

90 % rolników na 100 ma bujną fantazję :lol:
Niestety latka lecą a fantazja nadal ta sama :lol:

Widać ,że jesteś rozgarniętym chłopcem . 8)

 
Opublikowany : 11/03/2017 9:21 pm
Strona 7 / 7
Share: